Изменить размер шрифта

Новая темаОтветить Страница 2 из 2   [ Сообщений: 37 ]
На страницу Пред.  1, 2
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Re: Пчеловодство Украины, законодательство отрасли
СообщениеДобавлено: 07 фев 2013, 10:34 
фанат
фанат

Александр68. Вы можете идти и по вышеописаной схеме, только как оно у Вас получится, это вопрос. В ветбольнице Вам скажут что у них нет бланков ветпаспортов и посоветуют скачать с интернета. И разницы нет, толи Вы получите бланк в лечебнице, толи скачаете с интернета, заполнять свои данные Вы будете сами, а главврач просто поставит регистрационный номер и внесет в паспорт результаты анализов и заключения, и поставит печать. Если Вы не станете регистрировать пасеку в местных советах, то вас об этом никто и не спросит, да оно Вам и не надо. Самое важное это ветпаспорт, для постановок пасек на угодья, транспортировки пчел, продаже меда на рынке, и т.д. и т. п.

Профиль Отправить личное сообщение  

СообщениеДобавлено: 07 фев 2013, 16:02 
абориген
абориген

Сергей Вернигоров писал(а):
Александр68. Вы можете идти и по вышеописаной схеме, только как оно у Вас получится, это вопрос. В ветбольнице Вам скажут что у них нет бланков ветпаспортов и посоветуют скачать с интернета. И разницы нет, толи Вы получите бланк в лечебнице, толи скачаете с интернета, заполнять свои данные Вы будете сами, а главврач просто поставит регистрационный номер и внесет в паспорт результаты анализов и заключения, и поставит печать. Если Вы не станете регистрировать пасеку в местных советах, то вас об этом никто и не спросит, да оно Вам и не надо. Самое важное это ветпаспорт, для постановок пасек на угодья, транспортировки пчел, продаже меда на рынке, и т.д. и т. п.

Огромное Вам Сергей и Александр СПАСИБО!
Я читал ПОРЯДОК регистрации пасеки. У меня просто возник вопрос, - где,для удобства всех, лучше оформить паспорт? В Одессе,где я зарегистрирован как ФОП, или в районном центре Фрунзовка где есть ветлаборатория и ветбольница (вот уж жалею. что не попал к ним с поверкой когда работал инспектором по метрологии) т.к. в 20 км от райцента находится деревушка с моей пасекой?
Да, можно скачать из интернета, заполнить (главное чтоб форма паспорта небыла устаревшей), это позволит съэкономить время свое и ветврача. Или же ещё можно прокатать вариант в соседнем районе,где у меня уже есть "прикормленные"люди?
И еще. Свидетельство или сертификат или ещё какой-либо документ удостоверяющий. что я есть пасечник, обязательно или я могу чуть позже пойти на курсы пчеловодов?

СообщениеДобавлено: 07 фев 2013, 17:46 
фанат
фанат

Aleksandr68 писал(а):
И еще. Свидетельство или сертификат или ещё какой-либо документ удостоверяющий. что я есть пасечник, обязательно или я могу чуть позже пойти на курсы пчеловодов?

У меня никто и никогда не спрашивал документ об окончании курсов, так что корочка мастера-пчеловодства давно припала пылью :-)

СообщениеДобавлено: 07 фев 2013, 19:23 
фанат
фанат

Александр. Такая же картина и у меня. Лежит диплом мастера-пчеловода и никому он не нужен. Так что Александр68 не тратьте свое драгоценное время зря. Я бы никогда не пошел за этой корочкой, но мой сосед работал в школе пчеловодов на Китаевской и сказал что "Авось когда нибудь пригодится" и я заочно закончил её.

СообщениеДобавлено: 07 фев 2013, 19:56 
абориген
абориген

together писал(а):
Aleksandr68 писал(а):

У меня никто и никогда не спрашивал документ об окончании курсов, так что корочка мастера-пчеловодства давно припала пылью :-)

Вот, уже хорошо и легче! Ну, а на счет оформления паспорта, куда лучше и хитрее ;-) податься? :-)

СообщениеДобавлено: 07 фев 2013, 20:18 
мастер
мастер

Если в Одессе нет участка земли легче работать в деревне. Есть инструкция по вопросу отбора проб пчел (подмора ) при первичной регистрации, пробы должны быть от каждой семьи. Для сдачи проб в лабораторию необходимо иметь направление от вет службы ( могут передавать сами). Начинаем с ветеринаров..
Если нужна справка о наличии участка ( а участка нет), идем в сельсовет и берем справку на имя мамы (тещи), что она имеет участок.... по адресу....на котором расположена пасека принадлежащая сыну.....форма № 3 ДФ.

СообщениеДобавлено: 07 фев 2013, 20:19 
фанат
фанат

Александр68. Что Вы себя мучаете. Вам сейцас надо добыть чистый бланк ветпаспорта и заполнить в нем шапку (титульные листы) с Вашими данными. А весной после облета пчел берете подмор (0,5 л от энного кол. семей), на бумажке пишете Ваши реквизиты и едете в ближфйшую ветбольницу. А там либо они заберут материал на анализ и отвезут в лабораторию, либо дадут направление и Вы сами повезете на анализ, заплатите за анализ и потом Вам ветбольница в которую Вы пошли с самого начала и оформит Ваш ветпаспорт. Это самый простой путь и законный. А потом, если у Вас несколько симей и Вы не собираетесь продавать мед на рынке где есть ветлаборатория, то Вам ветпаспорт пока не нужен.

СообщениеДобавлено: 08 фев 2013, 09:57 
абориген
абориген

Брониславович писал(а):
Если в Одессе нет участка земли легче работать в деревне. Есть инструкция по вопросу отбора проб пчел (подмора ) при первичной регистрации, пробы должны быть от каждой семьи. Для сдачи проб в лабораторию необходимо иметь направление от вет службы ( могут передавать сами). Начинаем с ветеринаров..
Если нужна справка о наличии участка ( а участка нет), идем в сельсовет и берем справку на имя мамы (тещи), что она имеет участок.... по адресу....на котором расположена пасека принадлежащая сыну.....форма № 3 ДФ.

Спасибо Брониславович!
В Одессе у меня участка нет, по-этому выбор пал на участок в 150 км от Одессы у тещи, да и экологически чистый район + хорошая кормовая база для пчел не глядя что степь. Значит, идем в сельсовет. берем справку форма №3 ФД.

Сергей Вернигоров писал(а):
Александр68. Что Вы себя мучаете. Вам сейчас надо добыть чистый бланк ветпаспорта и заполнить в нем шапку (титульные листы) с Вашими данными. А весной после облета пчел берете подмор (0,5 л от энного кол. семей), на бумажке пишете Ваши реквизиты и едете в ближайшую ветбольницу. А там либо они заберут материал на анализ и отвезут в лабораторию, либо дадут направление и Вы сами повезете на анализ, заплатите за анализ и потом Вам ветбольница в которую Вы пошли с самого начала и оформит Ваш ветпаспорт. Это самый простой путь и законный. А потом, если у Вас несколько симей и Вы не собираетесь продавать мед на рынке где есть ветлаборатория, то Вам ветпаспорт пока не нужен.

Спасибо Сергей!
Так и сделаю, т.к. ранее когда работал в Госстандарте, знал всю кухню, теперь надо познать ветеринарную кухню. В принципе тоже самое, т.е. человек для удобства может обратиться в филиал т.к. это расположено ближе к пасеке и по сути на месте решить все вопросы.

СообщениеДобавлено: 08 фев 2013, 10:10 
абориген
абориген

together писал(а):
Aleksandr68 писал(а):

Спасибо, together!
Странно, ведь Закон Украины о Пчеловодсте как раз указывает о наличии корочки пчеловода. Ну, да падно! В нашем царстве - государстве, все сейчас думают о выживании, пчелы в том числе. Ловлю себя на мысли, что любому человеку, который занимается или только начал заниматься пчеловодством, уже надо сказать как минимум спасибо, за эту благородную работу. Так что, действительно корочка на данный момент не принципиальна!

СообщениеДобавлено: 08 фев 2013, 10:29 
мастер
мастер

Сергей
А форму 1 , выдает районная служба по месту регистрации пасеки ???

СообщениеДобавлено: 08 фев 2013, 14:32 
абориген
абориген

Aleksandr68 писал(а):
...идем в сельсовет. берем справку форма №3 ФД.

Справку формы 3ДФ, можно не брать, согласно вот этого постановления:

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 p., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:
9. Підпункти 165.1.24 і 165.1.48 пункту 165.1 статті 165 викласти в такій редакції:
"165.1.24. доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.
Форма довідки встановлюється у порядку, визначеному статтею 46 цього Кодексу для податкових декларацій.
При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він
отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах";
Президент України
В.ЯНУКОВИЧ
м. Київ
2 жовтня 2012 року
№ 5412-VI

СообщениеДобавлено: 08 фев 2013, 16:17 
абориген
абориген

Alekzander писал(а):
Aleksandr68 писал(а):
...идем в сельсовет. берем справку форма №3 ФД.

Справку формы 3ДФ, можно не брать, согласно вот этого постановления:

ЗАКОН УКРАЇНИ
Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо врегулювання окремих питань оподаткування
Верховна Рада України постановляє:
I. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 p., №№ 13-17, ст. 112) такі зміни:
9. Підпункти 165.1.24 і 165.1.48 пункту 165.1 статті 165 викласти в такій редакції:
"165.1.24. доходи, отримані від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена, відгодована, виловлена, зібрана, виготовлена, вироблена, оброблена та/або перероблена безпосередньо фізичною особою на земельних ділянках, наданих їй у розмірах, встановлених Земельним кодексом України для ведення:
садівництва та/або для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибні ділянки) та/або для індивідуального дачного будівництва. При цьому якщо власник сільськогосподарської продукції має ще земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), але не використовує їх (здає в оренду або обслуговує), отримані ним доходи від продажу сільськогосподарської продукції не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;
особистого селянського господарства та/або земельні частки (паї), виділені в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких не перевищує 2 гектари. При цьому розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці другому цього підпункту, а також розмір виділених в натурі (на місцевості) земельних часток (паїв), які не використовуються (здаються в оренду, обслуговуються), не враховуються.
Якщо розмір земельних ділянок, зазначених в абзаці третьому цього підпункту, перевищує 2 гектари, дохід від продажу сільськогосподарської продукції підлягає оподаткуванню на загальних підставах.
При продажу сільськогосподарської продукції (крім продукції тваринництва) її власник має подати податковому агенту копію довідки про наявність у нього земельних ділянок, зазначених в абзацах другому та третьому цього підпункту. Оригінал довідки зберігається у власника сільськогосподарської продукції протягом строку позовної давності з дати закінчення дії такої довідки. Довідка видається сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) платника податку протягом п’яти робочих днів з дня отримання відповідною радою письмової заяви про видачу такої довідки.
Форма довідки встановлюється у порядку, визначеному статтею 46 цього Кодексу для податкових декларацій.
При продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізичні особи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок.
У разі коли сума отриманого доходу перевищує встановлений цим підпунктом розмір, фізична особа зобов’язана надати органу державної податкової служби довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною або міською радою за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва. Якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 100 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року.
Якщо таким платником податку не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він
отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах";
Президент України
В.ЯНУКОВИЧ
м. Київ
2 жовтня 2012 року
№ 5412-VI

О! Спасибо, Александр! Вот это свеженькая информация. Класс! :idea:

СообщениеДобавлено: 08 фев 2013, 19:36 
фанат
фанат

УКТЗЕД (ТНВЕД) Украины — это классификатор товаров, применяемый таможенными органами и участниками внешнеэкономической деятельности в целях проведения таможенных операций.
Розділ І Живі тварини; продукти тваринного походження
Група 01 Живі тварини
Група 02 М’ясо та їстівні субпродукти
Група 03 Риба і ракоподібні, молюски та інші водяні безхребетні
Група 04 Молоко та молочні продукти; яйця птиці; натуральний мед; їстівні продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені
Група 05 Інші продукти тваринного походження, в іншому місці не зазначені

СообщениеДобавлено: 24 мар 2016, 23:40 
фанат
фанат

Уряд затвердив детальні правила виробництва органічної продукції бджільництва
24.03.2016 11:43

Кабінет Міністрів України на засіданні Уряду схвалив постанову «Про затвердження Детальних правил виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва». Відповідний проект постанови розроблено Мінагрополітики України.
Прийнятою постановою врегульовуються правові, технологічні, економічні основи виробництва органічної продукції бджільництва фізичними особами. Також встановлюються вимоги щодо утримання, годівлі, лікування бджіл при виробництві органічної продукції бджільництва.
Прийняття постанови обумовлено необхідністю врегулювання вимог до виробників у процесі виробництва органічної продукції відповідно до чинного законодавства. Також забезпеченням передумови ведення органічного бджільництва в Україні й розробки системи отримання екологічно безпечної органічної продукції бджільництва.
Детальніше з правилами органічної продукції бджільництва можна ознайомитись нижче у доданому файлі.
Прес-служба Мінагрополітики http://minagro.gov.ua/uk/node/20861
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів
України
від ____ ___________ 2015 р. № ____

Детальні правила
виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва
Загальні положення

1. Детальні правила виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва (далі – Детальні правила) визначають особливості виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва і є обов’язковими для її виробників (фізичних та юридичних осіб). Основою виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва є виключення з технологічного процесу застосування хімічних добрив та пестицидів синтетичного походження, генетично модифікованих організмів (ГМО), похідних ГМО, продуктів, вироблених генетично модифікованими організмами, консервантів тощо.
2. При виробництві органічної продукції (сировини) бджільництва застосовуються технологічні операції виробництва продукції бджільництва з урахуванням вимог, встановлених частиною першою статті 22 Закону України «Про виробництво та обіг органічної сільськогосподарської продукції та сировини» та Детальними правилами.
3. У процесі виробництва органічної продукції (сировини) бджільництва її виробник повинен:
використовувати бджіл відповідно до породного районування;
проводити підгодівлю бджіл виключно органічним медом з медоносних рослин, які не є генетично модифікованими, до яких не застосовувалися хімічні добрива, пестициди синтетичного походження;
обирати місця для розміщення пасік відповідно до вимог законодавства у сфері органічного виробництва та Детальних правил;
підтримувати здоров’я бджіл на основі превентивних заходів.
4. Перехідний період триває не менше 12 місяців. Під час перехідного періоду виробник повинен дотримуватися правил органічного виробництва.
Вимоги щодо походження та відтворення бджіл при виробництві органічної продукції (сировини) бджільництва
5. При виборі порід бджіл слід надавати перевагу місцевим екотипам бджоли медоносної (Apis mellifera).
Вимоги щодо утримання бджіл при виробництві органічної продукції (сировини) бджільництва
6. Пасіки розміщуються:
таким чином, щоб у радіусі 3 кілометрів від пасіки знаходилися джерела натурального нектару і пилку, який походить з органічно вирощених або дикорослих культур. Зазначені вище вимоги не стосуються місць, де відсутнє цвітіння або де бджоли знаходяться у стані спокою;
на відстані не менше 500 метрів від шосейних доріг і залізниць, пилорам, високовольтних ліній електропередач напругою 110 кВ і більше;
на відстані не менше 1 кілометру від тваринницьких і птахівницьких будівель;
на відстані не менше 5 кілометрів від воскопереробних підприємств, підприємств кондитерської та/або хімічної промисловості, аеродромів, військових полігонів, радіолокаційних, радіо-та/або телетрансляційних станцій, інших джерел мікрохвильового випромінювання;
на відстані не менше 7 км від товарних пасік, які не виробляють органічну продукцію.
7. Вулики повинні бути виготовлені з натуральних матеріалів (зокрема, деревини), які не створюють загрози забруднення навколишнього природного середовища або сільськогосподарській продукції. Забороняється обробляти внутрішню частину вуликів фарбами та/або іншими хімічними речовинами.
8. При формуванні пасік або під час перехідного періоду використання бджолиного воску неорганічного походження дозволяється у випадках, якщо:
віск органічного походження відсутній на ринку органічної продукції та сировини;
віск не забруднений речовинами, які заборонені до використання при виробництві органічної продукції (сировини);
віск, який отриманий з бджолиного забрусу.
9. З метою обліку пасік та здійснення лікувально-профілактичних заходів на кожну пасіку видається ветеринарно-санітарний паспорт.
Вимоги щодо годівлі бджіл та кормів при виробництві органічної продукції (сировини) бджільництва
10. В кінці продуктивного сезону у вуликах слід залишати для зимівлі запаси органічного меду із розрахунку не менше 20-25 кілограмів на бджолину сім'ю, не менше 10-15 кілограмів для бджолиних відводків та не менше 8 кілограмів для нуклеусів.
11. При відкачуванні меду заборонено використовувати хімічно синтезовані репеленти, а також відкачувати мед зі стільників із розплодом.
12. Підгодівля бджолиних сімей органічним медом та органічним цукровим сиропом дозволяється лише, якщо виживання бджіл є під загрозою у зв’язку з несприятливими кліматичними умовами, які перешкоджають збиранню нектару та пилку і призводять до зменшення надходжень кормових запасів до вуликів.
Підгодівля бджолиних сімей проводиться у період часу між останнім відкачуванням меду і за 15 днів до початку наступного періоду медозбору.
Виробник органічної продукції (сировини) бджільництва повинен вести облік стану бджолиних сімей, їх продуктивності і записи погодних умов та строків цвітіння медоносів. У журналі також зазначають стан бджолиних сімей після кожного огляду, їх продуктивність, кількість стільників розплоду, бджіл, кормів та інформацію про застосування лікування. На кожну бджолину сім’ю в журналі повинна бути окрема сторінка.
Обов’язково здійснювати паспортизацію (сертифікацію) території, що використовується для вирощування медодаїв, з метою виробництва органічної продукції бджільництва. Необхідно застосувати насіння і технології, що відповідають правилам органічного виробництва.
Вимоги щодо лікування бджіл при виробництві органічної продукції (сировини) бджільництва
13. Для профілактики хвороб та лікування бджіл у вуликах використовуються натуральні природні продукти, такі як прополіс, віск і рослинні олії.
З метою захисту рамок, вуликів і стільників, зокрема, від шкідників, застосовуються засоби згідно з переліком, що додається до Детальних правил.
Обробка має здійснюватись лише під наглядом фахівця – лікаря ветеринарної медицини.
Для дезінфекції пасік застосовуються такі фізичні методи, як пара або відкритий вогонь та хімічна дезінфекція з використанням перекису водню, надоцтової і мурашиної кислот.
14. У разі виявлення у бджолиних сімей захворювання, в тому числі зараження паразитами, необхідно вжити заходів відповідно до законодавства у сфері ветеринарної медицини з використанням ветеринарних препаратів, дозволених у сфері органічного виробництва.
У випадку зараження кліщем Varroa destructor можуть застосовуватися такі речовини, як мурашина, молочна, оцтова та/або щавелева кислоти, а також ментол, тимол та камфора.
15. Не дозволяється застосування хімічних алопатичних ветеринарних препаратів та/або антибіотиків з профілактичною метою.
Бджолині сім’ї, до яких застосовуються хімічні алопатичні ветеринарні препарати, необхідно ізолювати на весь період лікування, а бджолиний віск замінити воском з пасік, які здійснюють органічне виробництво. У подальшому до цих бджолиних сімей застосовується перехідний період терміном в 12 місяців.
Знищення розплоду трутнів дозволяється лише для запобігання розповсюдженню кліща Varroa destructor.
16. Заборонено таке хірургічне втручання, як обрізання крил у бджолиних маток.

Додаток
до Детальних правил виробництва
органічної продукції (сировини)
бджільництва

Перелік
засобів, які використовуються для захисту рамок, вуликів і стільників від шкідників

1. Засоби рослинного і тваринного походження
Найменування Опис та умови застосування
Азадирахтин, екстракт, одержаний з Azadirachta indica (азадирахта індійська) Інсектицид

Бджолиний віск Застосовується при обрізці вуликів
Гідролізовані білки Атрактант, використовується тільки за призначенням у поєднанні з іншими відповідним продуктами з цього переліку
Рослинні олії (наприклад, м’ятна, ялицева, кминна олії) Інсектицид, акарицид, фунгіцид та інгібітор росту пагонів
Піретрини, отримані з Chrysanthemum cinerariaefolium Інсектицид

Екстракт касії, отриманий з Quassia amara Інсектицид, репелент
Ротенон, отриманий з видів Derris, Lonchocarpus і Terphrosia Інсектицид

Засоби для застосування у пастках та/або дозувальних пристроях

Найменування Опис, умови застосування
Діамонійфосфат Атрактант, застосовується тільки у пастках
Піретроїди (лише дельтаметрин або лямбдацигалотрин) Інсектицид застосовується тільки у пастках з специфічними атрактантами лише проти Bactrocera olea і Ceratitis capitata Wied

СообщениеДобавлено: 13 окт 2017, 22:07 
фанат
фанат

Пример "Бизнес плана по пчеловодству" http://www.ideibiznesa.org/plan-pchelovodstva.html

СообщениеДобавлено: 09 ноя 2017, 19:55 
фанат
фанат

В Украине введут «медовую» Директиву ЕС

©Пропозиція - Главный журнал по вопросам агробизнеса
http://propozitsiya.com/v-ukraine-vvedu ... rektivu-es
К концу 2019 года в Украине должна состояться имплементация европейской Директивы по меду, что запланировано в соответствии с обновленным планом в рамках выполнения Соглашения об ассоциации между Украиной и ЕС. Согласно документу, произойдут некоторые изменения, включая классификацию меда. Об этом шла речь на информационном мероприятии, которое организовало Минагрополитики по поддержке проекта ЕС Association4U, пишет propozitsiya.com.
Изменения коснутся, в частности, определение видов меда. ДСТУ использует следующие понятия: по происхождению мед бывает цветочный и цветочный с примесями; по способу производства - центрифужный, прессовый и сотовый. Тогда как в Директиве немного другая квалификация: по происхождению - цветочный или нектарный и так называемый падевый (с медовой росы) по способу производства - сотовый, с частями сотов, слитый, экстрадированный (центрифужный), прессованный и фильтрованный. Плюс вводится такое понятие, как пекарский мед.
Также изменятся критерии содержания меда по массовых долях сахаров, влаги, ГМФ (гидроксиметилфурфурола) и др. Приказ Минагрополитики устанавливает требования к терминологии, маркировке, основным характеристикам продукта, которые предусматривают классификацию по происхождению и способу производства, а также основные критерии состава меда, по которым его идентифицируют.
Введение европейских требований будет способствовать: повышению качества меда на внутреннем рынке; созданию эффективной системы контроля за безопасностью и качеством (словом «мед» сможет называться только тот продукт, который отвечает всем требованиям качества и безопасности); повышению доверия к меду на внутреннем рынке - через обязательные требования к маркировке; упрощению процедур экспорта в ЕС.
Требования ЕС к меду, которые будут зафиксированы в приказе Минагрополитики, станут обязательными для исполнения - в отличие от требований соответствующего Госстандарта Украины, который сейчас является добровольным.
Напомним, в Украине активно агитируют создавать объединения пасечников. По словам Владимира Стретовича, президента Союза пасечников Украины, вместе пчеловоды смогут эффективнее решать проблемы отравления пчел, расширять и улучшать производство, сотрудничать с органами власти, претендуя на государственную поддержку, а также продвигать свою продукцию - как на внутреннем, так и на внешних рынках.

©Пропозиція - Главный журнал по вопросам агробизнеса
http://propozitsiya.com/v-ukraine-vvedu ... rektivu-es

Заголовок сообщения: Бізнес-план Розведення бджіл у фермерському господарстві
СообщениеДобавлено: 19 ноя 2017, 18:40 
фанат
фанат

Міністерство агарної політики та продовольства України
Львівський національний університет ветеринарної медицини
та біотехнологій імені С. З. Гжицького
http://www.sokal-rda.gov.ua/text/3.doc

Бізнес-план (бизнес - план разведения пчел у фермерском хозяйстве)

Розведення бджіл у фермерському господарстві

Львів 2012 р
Вид підприємницької діяльності - Пасіка буде займатися розведенням бджіл. Планується також використовувати для продажу інші продукти, вироблені бджолами.

Місце здійснення – село, або сільська місцевість, де є в наявності відповідна ділянка землі.
Організаційно-правова форма ведення бізнесу - індивідуальний підприємець (фермер)

Зміст
1. Резюме.
2. Характеристика підприємницької діяльності.
3. Управління і власність.
4. Планування діяльності.
5. Фінансове планування.
6. Оцінка можливих ризиків.

1. Резюме.

Згідно з підрахунками вітчизняних науковців на теренах України мешкає більше 3,7 млн. бджолиних сімей. Вони приносять до 70 тис. тонн солодкої продукції в рік. Втім, самі українські бджолярі до офіційної статистики ставляться з недовірою - у багатьох регіонах ніхто детальним підрахунком кількості вуликів не займається. Найчастіше до державних органів доходить лише та інформація, яку бажають донести самі бджолярі, - проконтролювати, чи є в городі у селянина чи фермера вулики, практично неможливо. Тому-то в інформаційних потоках нерідко можна зустріти самі різні цифри щодо ринку меду в Україну.
Так, інформаційно-аналітичне агентство «Союз-Інформ» вважає, що в 2009 р. на території Україні було вироблено не 70 тис. тонн, а 120 тис. тонн меду. У свою чергу Світова продовольча організація ООН вважає, що Україна входить до п'ятірки найбільших світових виробників меду, поступаючись лише Китаю, Аргентині, Туреччині і США.
Вітчизняних бджолярів, на думку фахівців, можна розділити на три нерівноцінні групи.
Перша, найчисленніша (близько 90%) - це сільські жителі і дрібні агробізнесмени, які в своєму господарстві тримають від декількох одиниць до декількох десятків бджолиних сімей. Відповідно, саме ця група бджолярів і виробляє основну масу солодкої продукції в Україну.
Друга група - це міські жителі, які на своїх дачних ділянках мають невеликі пасіки.
Третя - великі спеціалізовані комплекси або окремі пасічники, що мають 70-100 і більше сімей.
У зв'язку із такою ситуацією галузь бджільництва є прибутковою і актуальним видом господарської діяльності, однак без державної підтримки подальший розвиток має складний характер.
Бізнес-планом передбачається відкриття пасіки, що займається розведенням бджіл, збором і заготівлею меду та продуктів життєдіяльності бджіл, а також їх подальшим збутом.
Організаційно-правова форма ведення бізнесу - індивідуальний підприємець. Така форма ведення бізнесу з розведення бджіл не тільки дозволить зменшити податки, але і значно спростить бухгалтерію та взаєморозрахунки з кінцевими покупцями.
Ступінь успішності проекту по створенню пасіки оцінюється, як дуже висока, тому що попит на дану сільськогосподарську продукцію достатньо високий, а конкуренція в цьому сегменті ринку невелика.

2. Характеристика підприємницької діяльності.

Для того, щоб отримувати постійний прибуток, пасіка буде займатися розведенням бджіл, які будуть збирати мед. Планується також використовувати для продажу інші продукти, вироблені бджолами, а саме маточне молочко, бджолине обніжжя, віск, мерва, прополіс
Фермерське господарства буде розмішене в одному із районів, Львівської області. Загальна чисельність сімей нараховуватиме 100 бджолосімей. Бджолосім’ї утримуються в багатокорпусних вуликах Ланстрота-Рута. Для пасіки відведена земельна ділянка площею 500 м2 на якій є вулики з бджолами, там же розташовуються будівлі з необхідним обладнанням та інвентарем. Центральна база, де зосереджують основні технологічні процеси - переробку воскової сировини, зберігання продукції та матеріалів для виготовлення та ремонту вуликів тощо, займатиме площу 0,15 га. З усієї пасічної території буде відокремлено майданчик для вуликів, які розмістяться рядами у шаховому порядку або групами. Між рядами має бути проїзд для транспортних засобів завширшки 6 м. Інтервал між вуликами в рядах 2 - 4 м, інколи їх ставлять парами. З боку панівних вітрів необхідно посадити високі дерева, а на всій пасіці - плодові та ягідні культури, які створюють затінок для вуликів опівдні, а також використовуються бджолами, як орієнтири, щоб не було зльотів і нальотів.
Важко на цілий сезон створити конвеєрне цвітіння рослин із добрими запасами нектару в радіусі льоту бджіл (2 - 3 км). Тому бджолині сім’ї необхідно буде вивозити на медозбір ближче до посівів медоносних рослин. Перевезені вулики розставляють на кочовому пасічному точку. Місцем для нього будуть польові лісосмуги, інші захисні насадження. Іноді пасіку доводиться ставити в чистому полі, а вулики захищати від спеки різними підручними матеріалами. У спекотну літню пору бджолам душно з південного боку лісосмуги та на відкритих галявинах лісу, такі ж несприятливі умови виникають на дні балок. Пасічний точок розміщений за 5 км від траси льоту бджіл з інших пасік що не створює такої перешкоди сусіднім пасікам.
На присадибній ділянці місце для вуликів відповідає умовам утримання бджіл і не створює незручностей та небезпеки ужалень для людей і тварин. Пасіку оточують парканом висотою 2 м. Напрямок льотків вуликів - південно-східний. Для перевезення вуликів влаштовують зручний під’їзд для автомобільного транспорту.
На пасіку виписується паспорт пасіки. Працівники ветеринарної медицини систематично контролюють стан здоров’я бджіл і відмічають про це в паспорті. Пасіка повинна бути благополучна щодо інфекційних і інвазійних захворювань.
Технологія догляду за бджолиними сімʼями загальноприйнята. На початку сезону, після виставлення, гнізда сімей скорочують, утеплюють, а в процесі розвитку розширюють. До цвітіння садів поповнюють кормові запаси шляхом підгодівлі бджіл цукровим сиропом. За цей період спеціалісти постійно оцінюють стан сімей і формують їх у групи-аналоги. Надалі догляд в окремих групах бджолиних сімей відрізняється залежно від мети
3. Управління і власність.
Підприємство буде мати приватну форму власності. Перевагами даної власності є спрощена система оподаткування, незначні витрати на управління тощо. Позитивним є також те, що підприємство сплачуватиме єдиний податок. У фермерському господарстві будуть працювати 3 працівників, що дасть змогу своєчасно здійснювати обслуговування пасіки. Один з працівників виконує обов'язки директора, що дасть змогу зменшити витрати на заробітну плату.

4. Планування діяльності.
Оптимальним для початківця бджоляра, щоб він методом проб і помилок пізнав це захоплююча справа необхідно 2-5 бджолиних сімей. Додатковий заробіток на бджолах починається з 10-15 сімей, а бізнес - з 50-100 і більше.
Пасіка буде розташована на орендованій площі розміром 500 м2, розрахованої на 100 вуликів. Важливо, щоб орендовані земельні площі були розташовані в зоні з великою кількістю рослин для медозбору, подалі від шкідливого виробництва і полів, занадто інтенсивно оброблюваних хімією.
У подальшому, при достатньо прибутковій діяльності, планувати збільшення площі орендованих земельних ділянок і зростання кількості вуликів.
Підбір працівників проводити серед осіб, що проживають в селі або розташованих поруч населених пунктах, які закінчили навчальні заклади чи спеціалізовані курси і мають досвід роботи на пасіці. Працівники повинні мати відповідні вміння і навички стосовно роботи на пасіці, особливо що стосується територіального розміщення.
Пасіка працює сезонно. Це пов’язано з особливістю життєдіяльності і продуктивності бджіл, що як наслідок пов’язане з сезонністю товару.
5. Фінансове планування
Для створення пасіки необхідно 260 160,0 грн., які будуть використані для закупівлі інвентарю. Зокрема 30% (78 048 грн.) - власні кошти фермера, а 70% (182 112)- позика банку.
Таблиця 1.
Використання стартового капіталу фермерського господарства
Назва інвентарю кількість ціна одиниці вартість
купівля вуликів 100 800,0 80 000,0
купівля бджолиних сімей 100 900,0 90 000,0
вулик лежак з рамками 100 600,0 60 000,0
Димар 1 100,0 100,0
Лицева сітка 2 25,0 50,0
медогонка 1 4 500,0 4 500,0
пасічний ніж 2 30,0 60,0
Сито для просіджування меду 1 80,0 80,0
Бочка для зберігання меду 50 105,0 5 250,0
Воскопрес 1 1 200,0 1 200,0
Вощина 100 78,0 7 800,0
Електронавощувач 1 120,0 120,0
Годівниця 100 40,0 4 000,0
Пилковловлювач 100 45,0 4 500,0
Ганеманівська решітка 100 25,0 2 500,0
Всього 260 160,0

Витрати
Кількість працівників - 3 особи
Стаття витрат вартість
1 робіт кількість разів всього вартість 1 робіт кількість разів всього
Основна заробітна плата 50,5 305 46207,5 65,65 305 60069,8
Внесення і занесення бджіл із зимівлі 45,5 2 273,0 59,15 2 354,9
Формування сімей виховательок 3,5 80 840,0 4,55 80 1092,0
відкачування меду 210 1 210,0 273 1 273,0
Відбір маточного молочка 7,5 35 787,5 9,75 35 1023,8
оплата за ремонтні роботи 172 1 172,0 223,6 1 223,6
Всього 489 - 48490,0 635,7 - 63037,0
на 1-го працівника - - 1346,9 - - 1751,0

Розрахунок поточних витрат на виробничу програму

Стаття витрат кількість вартість 1 робіт Сума витрат
за 1 рік кількість вартість 1 робіт Сума витрат
за 2 рік
Амортизаційні відрахування
виробничі приміщення 5 10000 500 5 13000 650
медогонки 14,2 250 35,5 14,2 325 46,15
тара та виробничий інвентар 13 200 26 13 260 33,8
вулики 8 2400 192 8 3120 249,6
автомобіль 9,8 14000 1372 9,8 18200 1783,6
Всього 2125,5 2763,15
Виробничі витрати
весняна підгодівля цукром 3 5,5 1650 3 7,15 2145
осіння підгодівля цукром 15 5,5 8250 15 7,15 10725
Всього 9900 12870
Закупівля
- інвентаря 2400 2400
- медикаментів 220 286
Всього 2620 2686
Витрати на бензин 10640 10640
Всього витрати 57739,5 71149,4
- на 1 вулик 577,4 711,5

Виробництво товарної продукції та виручка від її реалізації
(на бджолофермі з 100 сімей)
Продукція Обсяг
виробництва Ціна
реалізації, грн. Кг у.м.* Виручка від реалізації
тис.
грн. структура,
%
Мед товарний, ц 5 900 510 4,5 9,3
Віск, кг 20 40 40,1 0,8 1,7
Прополіс, кг 1 80 12 0,08 0,2
Маточне молочко, кг 2 5000 266,6 10 20,6
Пакети без стільникові, шт. 10 60 84 0,6 1,2
Пакети стільникові 3-ох рамкові, шт. 50 90 660 4,5 9,3
Неплідні матки, шт. 200 20 350 4 8,3
Плідні матки, шт. 800 30 1650 24 49,5
Всього 3572,7 48,48 100,0
Примітка: кг у.м.* - кг умовного меду

Рис. 1 Структура виручки від реалізації усієї продукції

Досвід більш досвідченіших пасічників показує, що найбільш раціональні пасічницькі ланки розміром від 100-150 бджолиних сімей при чисельності обслуговуючого персоналу від 3 до 5-ми чоловік. Однак, існують дані, які свідчать, що пасіки, котрі налічують по 40-70 бджолосімей і на яких впроваджуються сучасні передові методи і технології інтенсифікації виробництва бджоло-продукції також можуть бути рентабельними та приносити вагомий прибуток.
Оскільки метою виробничої програми є визначення рівня прибутковості запланованого бізнесу та оцінка ефективності основних виробничих фондів і оборотних фондів, то на підставі вже відомих грошових надходжень та виробничих витрат потрібно розрахувати прибуток та рівень рентабельності виробничих витрат.
Рентабельність виробництва є одним із основних результативних узагальнюючих показників, що характеризує по перше продуктивність бджолиних сімей, по друге різні витрати на виробництво і якість продукції.

Статті Сума
за 1 рік за 2 рік
Валове виробництво продукції, кг у.м. 35,7 37,9
Собівартість 1 продукції, грн. 16,2 18,8
Виробнича собівартість, грн. 57739,5 71149,4
Ціна 1 продукції, грн. 26,0 30
Виручка від реалізації, грн. 92820,0 113700,0
Валовий прибуток, грн. 35080,5 42550,7
Єдиний податок, грн. 7016,1 8510,1
Чистий прибуток, грн. 28064,4 34040,5
Рівеннь рентабельності,% 30,2 29,9

З огляду на те, що застосування такої технології виведення маток супроводжується значним прибутком, рентабельність господарства становитиме 30,2%. Вже на початковому етапі діяльність пасіки є ефективною, незважаючи на великі початкові витрати.
Ці показники свідчать, що збільшення економічної ефективності у господарствах можна досягнути за рахунок отримання додаткової кількості маток, шляхом інтенсифікації матковивідної справи
Підприємство повинно взяти довгостроковий кредит на початкові витрати у сумі 182 112,0 грн:
- на 20 років під 11% річних, тоді щорічно необхідно сплачувати
10107,22 грн.
- на 15 років під 11% річних, тоді щорічно необхідно сплачувати 13476,29 грн.
За таких умов у розпорядженні власника на розширення підприємства буде залишатися у:
- першому випадку – 17957,18 грн.
- другому випадку – 14588,11 грн.

6. Оцінка можливих ризиків.

Ринкові загрози - події, настання яких може несприятливо вплинути на підприємство. Приклади ринкових загроз: вихід на ринок нових конкурентів, зростання податків, зміна смаків покупців, зниження народжуваності й т.п.

МОЖЛИВОСТІ
1. Розширити збутову мережу за рахунок придбання торговельного приміщення-складу на оптовому ринку.
2. Представлення на ринку упакованої й відсортованої продукції.
3. Розширити асортимент продукції ЗАГРОЗИ
1. Наплив дешевої продукції
2. Труднощі в реалізації нестандартної продукції
3. Погані погодні умови (холод, дощ, град), які не дозволяють збирати мед
СИЛЬНІ СТОРОНИ
1. Високий рівень кваліфікації й заповзятливість керівника фермерського господарства
2. Можливість торгувати продукцією цілий рік (наявність сховищ) СЛАБКІ СТОРОНИ
1. Необхідність налагодження гарантованого збуту.
2. Невпізнанність продукції на ринку.
3. Задовільна якість продукції.
4. Сезонний характер надходження основного потоку коштів

Проаналізувавши й зіставивши можливості із сильними сторонами фермерського господарства, дійдемо висновку, що за даних умов для фермерського господарства буде вигідно організувати цілорічну торгівлю через склад-магазин на оптовому ринку, причому наявність спеціалізованих холодильників позитивно позначиться на якості продукції за умови довгострокової реалізації. Крім цього, буде представлена продукція з різним видом доробки, розрахована для декількох груп споживачів залежно від їхнього бажання платити додаткову суму за продукцію.
Спираючись на сильні сторони фермерського господарства, можна знижувати загрози, застосовуючи гнучку цінову політику для боротьби з небажаними конкурентами. Основною зі слабких сторін для реалізації можливостей може бути відсутність торговельної марки. Основною загрозою, збільшеною слабими сторонами для підприємства, буде відсутність системи гарантованого збуту нестандартної продукції, яка з’являється внаслідок поганих погодних умов.

Новая темаОтветить Страница 2 из 2   [ Сообщений: 37 ]
На страницу Пред.  1, 2