link spy phone untuk blackberry tips on catching a cheating spouse sms spy useing bluetooth app iphone monitoring app
Изменить размер шрифта


Новая темаОтветить Страница 1 из 1   [ Сообщений: 17 ]
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Пчелиное воровство и методы профилактики и борьбы
СообщениеДобавлено: 12 янв 2017, 00:43 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Про бджолину крадіжку (пчелиное воровсто). Про значення крадіжки і розподіл її на віди
Про причини, які приваблюють бджіл до злодійства
Про охорону бджіл від злодійства.
Про стійкість бджолиних сімейств проти злодійства і про самих злодіїв. Про самозахист бджіл.
Про ознаки бждолиного злодійства.
Про дослідження різних видів злодійства і відшукування вуликів які крадуть
Про простонародні способи проучування злодіїв.
Про різні способи зупиняти напад бджіл без виловлювання злодіїв.
Про правілний і вирішальний спосіб зупинити напад бджіл
Про виловлення злодіїв (Как вывловить пчел-воровок)
Про бджолині сімейства, спустошені злодіями.
Постанови (відповідальність) за бджолине злодійство.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Пчелиное воровство и методы профилактики и борьбы
СообщениеДобавлено: 12 янв 2017, 00:47 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Всем будет совсем не лишним ознакомиться со статьями о пчелином воровстве изложенными в книге "П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010", ссылки на статьи которого расположены в предыдушем сообщении.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про бджолину крадіжку (пчелиное воровсто). Про значення крад
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 22:47 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
ЧИТАННЯ В ШКОЛІ БДЖІЛЬНИЦТВА
ПРО БДЖОЛИНУ КРАДІЖКУ
«Труды В. Э. О.», 1856, т. 4, отд. II, с. 48 - 74.
І. ПРО ЗНАЧЕННЯ КРАДІЖКИ І РОЗПОДІЛ ЇЇ НА ВИДИ
§ 1. Бджолиною крадіжкою називається явище, коли іносімейні бджоли літають не у свій вулик і виносять із нього мед у свої вулики. Ці насильницькі вчинки бджіл точніше було б назвати грабіжництвом, а не злодійством, але пасічники звикли вживати слово «злодійство».

§ 2. Злодійство бджіл розподіляється на 4 види, а саме: 1) просте (поодиноке); 2) складне (множинне); 3) взаємне; 4) зловмисне.

§ 3. Простим (поодиноким) злодійством називається таке злодійство, коли бджоли одного вулика крадуть мед із ін­шого вулика (також одного). Наприклад, вулик «Батурин» виносить мед із вулика «Пальчики».

Множинним злодійством називається таке, коли із ба­гатьох вуликів крадуть мед із одного або із багатьох ву­ликів.

Злодійство бджіл називається взаємним, якщо в один і той же час бджоли одного вулика крадуть мед у бджіл іншого вулика і навпаки. Наприклад, вулик «Батурин» виносить мед із вулика «Пальчики», і одночасно бджоли вулика «Пальчики» виносять мед із вулика «Батурин».

Зловмисним злодійством називають ту сильну крадіжку, яку прості пасічники через незнайство називають «наслан­ням бджіл». Це робиться злими й хитрими пасічниками в різних випадках різними засобами. Наприклад:

1) якийсь пасічник, невдоволений і обурений чимось проти сусіднього пасічника, вичікує сприятливий для нападу час (голодний, безвзятковий) і такий напрям вітру, коли він дме із пасі­ки іншого на його пасіку. Вночі він іде в ту чужу пасіку і загостреною дерев’яною чи залізною палицею через вічка проколює щільники у багатьох вуликах. Тоді вранці при­несений вітром медовий сирісний запах (дух) приваблює усіх бджіл в пасіці злого пасічника, і вони летять до вули­ків з попсованими заносами. Зразу ж починається сильна крадіжка меду;

2) якийсь пасічник, знаючи необізнаність і простакуватість іншого сусіднього пасічника, який має поблизу пасіку, і бажаючи прогнати його з бджолами по­далі від своєї пасіки, також використовуючи вітер, який дме від сусіда на його пасіку, оббризкує усі його вулики духмяним медом, звареним, наприклад, з мелісою, корицею та ін. На цей запах бджоли злого хитруна накинуться вели­кою силою на пасіку сусіда. Розпочинається таке злодійство (напад), що сусід неминуче повинен злякатися і вибратися з своїми бджолами подалі, в інше місце. Таких хитрощів можна робити багато. Визнається корисним викривати їх публічно, тому що вони завжди ганебні, недозволені.

§ 4. Будь-яке злодійство, яке робиться бджолами, слід розділяти на 4 ступені так:

1. Слабке, невелике, легке злодійство, коли бджоли- злодійки виносять мед не часто, а подекуди поодиноко окремими бджілками.

2. Посереднє, помірне злодійство, коли бджоли-злодійки виходять із льотка чужого вулика з медом одна за одною часто, але також по одній бджілці.

3. Сильним злодійством слід вважати таке, коли із льотка виходять одночасно по 3-5 і більше бджіл-злодійок.

4. Дуже сильним, або страшним, злодійством є таке, коли злодійки не вміщуються, щоб ввійти в льоток і назад із льотка. Тоді вони вкривають собою один або декілька вуликів.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про причини, які приваблюють бджіл до злодійства
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 22:49 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
§ 5. Причини бджолиного злодійства бувають різні, а саме:

1) природна схильність бджіл до грабіжництва;

2) буває також атмосферичний вплив пори часу, коли в усіх пасіках без видимої причини бджоли вкидаються у крадіжку;

3) неблагополучний стан бджолиних сімейств завжди викликає напад на них з боку бджіл-злодійок;

4) необережність і необачність самого пасічника нерідко буває причиною початку крадіжки;

5) злі, хитрі пасічники (чаклуни, відьмаки) іноді можуть своїми підступними діями зумовити напад бджіл.

§ 6. Кожне бджолине сімейство природно для іншого сімейства є дійсним ворогом, який намагається пограбувати інших, а то й зовсім знищити. Від цієї природної сімейної ненависті відбувається спонукання бджіл до крадіжки чужого меду без будь-якого жалю, що обкрадені можуть загинути з голоду.

§ 7. Крім цього, між сім’ями трапляються (хоча і дуже рідко) сімейства, які безперервно крадуть. Особливо зло­дійкуватими є сім’ї, у яких бджоли чорні, лискучі або чорно-жовті (жовто-поясні). Такі бджоли нерідко крадуть з усіх вуликів без упину.

§ 8. У деякі роки протягом весни і під кінець літа одно­часно в усіх пасіках повсюдно помічається сильне злодійство бджіл від якогось невідомого атмосферного впливу (впливу часу). Це починається усюди в один і той же час дня. Якщо це відбувається у своїй пасіці, то і в усіх інших пасіках воно також розпочинається точно у цей же час. Такий невідомий вплив часу нерідко зумовлює взаємну крадіжку.

§ 9. Раніше всіх нападу зазнають безматочні сімейства з трутневими і молодими свищевими матками, з гнильцем і малосильні. Бджоли, які мають неблагополуччя, не мо­жуть захиститися як слід. До гнильцевих сімейств злодіїв приваблює гострий запах. У малосильних сімей немає до­статньої для захисту сили. Бджоли-злодійки своїм нападом досить часто указують пасічнику неблагополучні вулики, яких раніше без цього нападу він міг би і не помітити.

§ 10. Різні погані якості (вади), незнання, лінощі па­січників бувають у більшості випадків першою причиною до спонукання бджіл до злодійства. Наприклад: 1) якщо пасічник не може або поліниться виправити на пасіці різ­ні бджолині неблагополуччя і залишить вулики, в яких треба щось виправити, стояти на пасіці; 2) якщо на пасіці стоять сирісні (зволожені медом. — В. 3.) вулики, в яких щільники побиті, поламані або ж пошкоджені пліснявою; 3) якщо у безвзятковий час у вуликах залишають льотки дуже відкритими (або ж вони унизу далеко від заносу), або у вуликах є щілини, або круглі вулики нещільно при­лягають нижньою частиною до землі і т. п; 4) іноді у без­взятковий час під час виймання меду або при підгодівлі бджіл пасічник розіллє на землю трошки меду чи сити, або ж упаде шматочок щільника, або порожні вощини чи вулики з вощиною не винесено із пасіки, або ззовні заводу бджоли-злодійки знайдуть медову сирість та інші подібні пригоди спонукають бджіл шукати за запахом медову си­рість по всьому заводу доти, поки не знайдуть дороги до певного місця (іздорожаться). При цьому, шукаючи таке місце, бджоли оглядають кожен вулик і починають красти у необережних бджіл, чого без зачіпки (необережності па­січника та ін.) могло б і не бути.

§ 11. Крім того, що недоброзичливі пасічники сирістять (проколюють у вуликах сусіда щільники або розбризкують пахучий мед і цим самим іноді спонукають напад своїх бджіл на чужу пасіку), вони ж виставляють за сусідньою пасікою у різних прихованих місцях в жолобах пахучу ситу, від якої у безвзятковий час сухий вітер дме на свою пасіку, й тоді його бджоли летять через сусідню пасіку до виставленої в жолобах сити і в пасіці сусіда розпочинається сильна крадіжка.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про охорону бджіл від злодійства.
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 22:51 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
§ 12. Утримання бджолиних сімейств у хорошому, благополучному стані, власний захист бджіл, збереження неблагополучних та повсякденна обережність відвертають причини виникнення крадіжок.

§ 13. Якщо сім’ї сильні і їх утримують в благополучному стані, то вони самі роблять собі захист від злодійства, Для цього не треба мати малосильних сімей, і якщо такі є, то застосовують об’єднання сімей і роблять їх сильними.

§ 14. Збереження неблагополучних сімей від нападу (зно­су) полягає в тому, щоб, помітивши їх до того, поки вони будуть виправлені як слід, сховати їх в омшаник або у темне місце, закривши входи до вулика решітками, щоб бджоли не вилітали. Без такого схову вони не будуть цілими, якщо залишаться стояти на пасіці неблагополучними.

§ 15. Застережні заходи проти злодійства полягають у тому, щоб: 1) протягом безвзяткового часу у вуликах не було щілин, льотки були б зменшені, зсунені; 2) на пасіці у рядах вуликів не стояли неблагополучні сім’ї, наприклад, з оббитими заносами, із сирісними чи загниваючими вощи- нами; 3) не годувати бджіл, коли вони уже ідуть в польоти і особливо тоді, коли день жаркий і вітряний, годувати слід рано вранці або увечері; 4) не робити ніяких справ (поправок) з бджолами вдень під час вітряної погоди; 5) не спростити медом ні у вуликах, ні на пасіці, не вистав­ляти вощину для просушування. Для цього краще вощину звечора підкладати під вулики та ін. Проте, коли буває сильний взяток і коли медовий запах чути по всій пасіці, то усі згадані заходи обережності виявляються зовсім не­потрібними.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про самозахист бджіл.
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 22:56 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
IV.
§ 16. Слід знати, що:
1) в кожному вулику у робочий час до льотка і до усіх щілин у вулику призначається варта (караул) із особливих бджіл, і якщо бджоли-злодії увива­ються біля вулика, тоді до кожної щілини стає сторожа для захисту вулика від злодіїв. Якщо ж кількість злодіїв збільшується, то і число сторожів умножається;
2) у будь-якому бджолиному сімействі свої бджоли швидко узнають чужу, іносімейну, бджілку-злодійку, негайно її захоплюють і гри­зуть, а злі сімейства умертвляють злодія блискавично.
§ 17. Можна думати (вірити), що у бджіл є своя мова і що в сім’ї на кожний день призначається таємне слово (пароль, відгук), яке запитують у бджіл, які прилітають. Тих бджілок, які відгуку не знають, у вулик не пускають. Це можна помітити із того, що якщо своя бджола не ночує вдома, то її після цього впускають у вулик не зразу (з трудом). Також і після прольоту (проігри) молоді бджілки просяться зайти, бо вони забули таємний відгук, те ж саме буває і під час повернення назад роїв, які вийшли. При цьому бджоли, особливо молоді, також просяться.

Бджолині злодії, як тільки взнають в якомусь сімействі відгук (пароль), то швидко без перешкод ідуть у чужий вулик і грабують мед.

§ 18. Усі злодії і бджоли, які мають намір красти, поки не узнають денного відгуку, дуже сильно бояться потрапити до рук вартових (сторожів) і тому з великою обережністю в’ються (кружляють) біля вуликів, відвертаються з тим, щоб їх не було захвалено, снують (лавірують) біля льотків, їх можна розпізнати за їхнім тонким дзижчанням, що на­гадує виск, вони літають легко і швидко.

§ 19. Якщо злодійка потрапить до рук тих, хто обороня­ється, і хоча б одна бджілка із оборони схопила чи придер­жала цього злодія, то зразу ж їй на допомогу вистрибують від двох до семи бджілок, і усі вони гризуть злодієві крила чи вусики, а він, уп’явшись усіма ніжками, намагається вирватися і тягне усіх за собою. Іноді злодійку калічать, іноді умертвляють. Коли ж вона встигне вирватися, то тоді уже, не оглядаючись, швидко відлітає.

§ 20. Бджоли вміють розрізняти вкрадений старий мед від свіжого, недавно зібраного із квітів. Якщо декілька бджіл принесуть у свій вулик украдений старий мед, то бджоли із цього вулика негайно стрімко якнайшвидше по­чинають шукати той вулик, з якого їхні товариші почали красти. Тоді по всьому заводу біля кожного вулика в’ються ці чужі бджоли, видаючи особливий виск, тонке дзижчан­ня доти, поки не знайдуть вулика, який грабується. Саме оце шукання, політ і злодійський виск завжди створюють на пасіці особливу злодійську тривогу.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про ознаки бждолиного злодійства.
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:00 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
V. § 21. Злодійська тривога є першою ознакою, за якою пасічник помічає, що в його пасіці бджоли крадуть. При цьому зазвичай кажуть: «Бджола збунтувалась, злодії ла­зять у вуликах, злодії нападають». Досвідчений пасічник, навіть не заходячи в пасіку, на відстані, тільки почувши злодійський виск бджіл і побачивши їх незвичайний політ, зразу ж впізнає злодійську тривогу.

§ 22. Злодійські бджоли упізнаються по їх густому скуп­ченню біля льотка вулика, на якому дуже багато сидячих бджіл і таких, що бігають. І уся ця густота бджіл вору­шиться, деякі бджоли хапають чужих бджіл, які в’ються біля вулика, несамовито гризуть їх. У цей же час до льотка стрімко влітають 2 - 3 і до 8 легеньких бджілок, а з вулика виходять дуже важкі бджоли, які добре наїлися злодійського меду, з товстими черевцями.

Для того щоб безпомилково впевнитися, що злодії дійсно ідуть з краденим медом, слід впіймати розповнілу бджілку, взяти її за крила і легенько стиснути їй черевце так, щоб вона випустила із себе каплю, і вже за цією каплею судити, чи це вода, чи сита, чи свіжий це мед або ж крадений із чужого вулика.

Узнавши злодіїв, пасічник за напрямком польоту бджіл, що вилітають, повинен помітити, у який бік вони летять і звідки прилітають, знайти вулики, які грабуються, і пересвідчитися, чи не з чужої пасіки налітають бджоли- злодійки.


§ 23. Ознаки тих, кого грабують, подвійні. Якщо бджоли-злодійки ще не іздорожилися (запам’ятали дорогу до чужого вулика, відвідавши його декілька разів. — В. 3.) і тільки- що розпочали грабувати, то вони в’ються біля вулика боязко, намагаючись прокрастися через льоток у вулик, знижуються, кружляють схоже на невелику проігру. Ті, що захищаються, бігають біля льотка і намагаються схопити злодіїв. У цей же час з льотка вибігають бджілки з товстими черевцями, які насмокталися меду. Вилетівши, вони піді­ймаються вгору і зразу не відлітають геть. Вони кружляють, лавірують сюди і туди спочатку перед льотком і вуликом, перед усім місцем, де крадуть, запам’ятовуючи як вулик, так і всі навколишні предмети, намагаючись краще запам’ятати усю місцевість і потім повідомити про це усе своє сімейство. Між іншим, треба дуже добре вміти розрізняти кружляння, крутіння і повноту черевця у бджіл-злодіїв від звичайної проігри, яка дуже схожа на напад злодіїв. Таке вміння набувається тільки практичним навчанням (досвідом).

§ 24. Бджоли-злодійки, які сильно напали на який-небудь вулик, уже не снують у повітрі біля вулика, не в’ються. Будучи легкими, вони густо летять прямо в льоток, куди їх набивається дуже багато, так що вони з труднощами входять і виходять із льотка, особливо тоді, коли льоток малий. Ті злодійки, що виходять із вулика з дуже повними товстими черевцями, летять прямо додому, не оглядаючись і не лавіруючи.

Навчитися розрізняти з першого погляду злодіїв від бджіл, яких грабують, можна не інакше, як довготри­валими дослідами, пильно вдивляючись на тих, хто краде, і на тих, кого грабують.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про дослідження різних видів злодійства
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:03 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
Про дослідження різних видів злодійства і відшукування вуликів які крадуть.
VI.§ 25. Зачувши злодійську тривогу і переконавшись, що в пасіці є злодійство, вміючи швидко і безпомилково розпізнавати злодіїв від тих, кого грабують, пасічнику конче потрібно зразу ж узнати вид злодійства — чи він поодино­кий, чи множинний (складний), чи взаємний, чи зловмис­ний, і при цьому визначити ступінь злодійства — чи воно слабке, чи посереднє, чи сильне, чи дуже сильне і, нарешті, переконатися, чи це напали свої бджоли чи чужі або ж, навпаки, свої бджоли напали на чужих та ін.

§ 26. Звичайно, досвідчений пасічник, тільки глянувши, зразу ж помітить, куди летять злодії - у свою пасіку чи в чужу, і за рядом ознак може також узнати і визначити злодіїв. Якщо ж цього зробити він не може або ж у вели­кій пасіці буде певне утруднення, тоді треба взяти м’яку муку або змелену крейду, зачинити вулик, який грабу­ють, придержати злодіїв у вулику і потім, випускаючи із льотка злодіїв, обсипати їх мукою чи крейдою. У цей же час на пасіці по рядах вуликів треба розставити декілька чоловік, які можуть виявити всі вулики, які крадуть. Якщо пасічник переконається, що на його пасіку напали чужі бджоли або ж його власні бджоли напали на чужу пасіку, тоді він зобов’язаний негайно повідомити про це сусіда для того, щоб спільними зусиллями зупинити бджолине злодійство.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про простонародні способи проучування злодіїв.
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:06 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
VII. § 27. У різних країнах пасічники застосовують різні спо­соби зупинення бджолиного злодійства, але усі ці способи пов’язані з втратою (загибеллю) бджіл-злодійок і бджіл з вулика, який грабується, або ж з повним винесенням з ву­лика усього меду. Наприклад, іноді помилково, помітивши нібито справжнє злодійство, круглі вулики обтоптують щільно навкруги вулика землею, затикають льотки, від чого всередині вулика настає велика жара і бджоли задихаються, або ж вони де-небудь прогризають щілини й сильно вихо­дять назовні вулика і знову ж таки продовжують красти. Якщо льотки вулика закрити, тоді у свій вулик не можуть повернутися бджоли-злодійки. Перевтомившись, ці бджоли просяться до сусідніх вуликів, де іноді ці гості умертвляють матку, і нерідко під час такої тривоги підкрадаються інші злодії і нападають на ці вулики.

§ 28. Прості пасічники, побачивши, що бджоли крадуть, засипають у вощини мак, пшоно, висівки, пісок та ін. Деякі пасічники підрізують (у вуликах тих бджіл, які крадуть) увесь низ заносу на чверть аршина (на 18 см) і більше, за­хвачуючи при цьому й дітку. Найшкідливішим є таке, коли деякі пасічники, обсипавши занос, наприклад, маком, про­колюють вощину палкою чи спицею, зачіпають мед і дітку з тим, що нібито, поки бджоли будуть вичищати в своєму поруйнованому гнізді з вощини мак і обсушувати сирість, злодії перестануть нападати. Насправді цього ніколи не бу­ває. Злодії тільки тоді перестануть красти, коли уже повністю спустошать вулик, який грабують. Пасічники ж залишаються в омані, будучи впевненими, що вони маком чи підрізуванням вощини та іншим відучили бджіл-злодійок красти.

§ 29. Крім цього, деякі пасічники переносять вулик, який грабують, кудись поодаль і на його місце ставлять порож­ній вулик. Тоді усі бджоли-злодійки і свої повертаються на це місце у порожній вулик. Стомившись сидінням у по­рожньому вулику, ці бджоли, особливо, бджоли-злодійки, перелітають у вулики з бджолами, які стоять поблизу і умертвляють у них маток. Під час такої страшної метушні злодії хмарою накидаються на сусідні вулики, і напад, роз­почавшись з одного вулика, розкидається на багато інших. Злодії знаходять перший вулик, який був знятий зі свого місця і перенесений поодаль, якщо цей вулик не був добре закритий на новому місці. За таких обставин пасічники, хрестячись в усі боки, шепчуть свої смішні примовки самі або ж знаходять для цього знахарів (ворожбитів). У цей же час злодії дограбовують те, що розпочали красти, і угамову­ються самі по собі. Це дає привід повірити, що злодійство закінчилося завдяки знахарському ворожінню.


Деякі пасічники, як тільки помітять, що злодії несуть із вулика мед, зразу ж затикають і обв’язують вулик, який грабується, заносять його в омшаник, жертвуючи усіма тими бджолами цього вулика, які були в цей час у польотах. Надалі цей вулик завжди залишається малосильним.

Німецькі письменники про бджіл у випадку нападу злодіїв радять давати бджолам чай з медом, настояним на пахучих травах і корінні, таких як аніс (ганус), кориця, гвоздика, будяк (бодяк) з мускатним горіхом та ін. Само собою зрозуміло, що цей пахучий чай більше приваблює, ніж відганяє злодіїв.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Способи зупиняти напад бджіл без виловлювання злодіїв
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:09 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
VIII. § 30. Якщо помічено який-небудь вид слабкого злодійс­тва, тоді треба втулковий вулик, який грабується, і той, який грабує, перевернути низом уверх, відкрити у вуликах верхні льотки навпроти пустоти, зменшивши вхід на одну бджілку. Інші види вуликів, наприклад, круглі й склад ані, треба обв’язати, перевернути і залишити у такому стані на добу. Від цього іноді напад припиняється.

У випадку, коли нападу будь-якого ступеня зазнають слабкі сім’ї, то цей напад можна зупинити переставлянням злодійського вулика на місце слабкого, у якого попередньо відбирають і садять у кліточку матку, яку витримують три дні у своєму ж вулику, поки бджоли-злодійки не звикнуть до неї. Проте іноді при цьому способі блукаючі злодії з ін­ших вуликів нападають на цього слабкого вулика. Тому краще вулики після виловлення злодіїв переставляти іншим способом, так, як буде сказано нижче.

§ 31. Якщо взаємна крадіжка виникла через спеку від того, що, боячись розтоплення і обвалу заносу, майже усі бджоли вийшли із вощин, тоді слід трохи повідкривати у втулкових вуликах втулки, а круглі та складані вулики попіднімати і поставити на підкладки і цим самим охолодити вулики. Від цього бджоли, закривши собою заноси, негайно починають сильно захищатися від злодійок, які швидко відстануть і зникнуть.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про правілний і вирішальний спосіб зупинити напад бджіл
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:15 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
IX. § 32. Зупиняючи бджолиний напад, вимагають дотриму­ватися двох вимог (умов), а саме: по-перше, приборкуючи напад, зберігати у вулику, який грабується, мед від ви­носу, по-друге, зберігати бджіл, які грабують, і тих, яких грабують, від розтрати.

§ 33. Для утримання (виловлення) злодіїв слід мати на­поготові два види речей: трубочки й прозорі платки. Тру­бочки вставляють в льоток вулика так, щоб усі бджоли, свої і злодії, сівши на льоток, входили б у вулик через трубочки і ніколи б не могли вилізти із вулика назад. Прозорі платки для того, щоб бджоли, намагаючись вийти вільно із вулика, були б обдурені світлом і збиралися б під платком. Коротше кажучи, трубки й платки служать для повного і швидкого виловлення злодійок і своїх бджіл.

§ 34. Помітивши злодіїв чи вулик, який грабує, розгля­нувши як слід усе, про що сказано вище, треба негайно за­крити основний льоток, через який завжди ходять бджоли, і відкрити інший нижній льоток. Коли бджоли іздорожаться (звикнуть) літати туди, вставити в цей нижній льоток труб­ку. Якщо вулики круглі чи складані, обв’язати їх прозорим платком, а якщо втулкові, то закріпити платок знозами на отворі нижньої втулки так, щоб жодна бджілка не змог­ла б вилетіти із вулика. Нарешті, обернувши вулик низом уверх і поставивши його на своє місце, дати час назбиратися у вулики своїм бджолам і злодійкам. Коли навколо вуликів не буде видно снуючих бджіл, трубки заткнути, для того щоб злодійки не виходили із вулика до самого вечора.

Цим способом винос меду припиняється негайно. Свої бджоли увійдуть (вберуться) у свій вулик, а злодії будуть виловлені і затримані доти, поки не буде вирішено, що з ними робити далі.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про виловлення злодіїв (Как вывловить пчел-воровок)
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:18 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
X. § 35. Для того щоб повністю звільнитися від неспокою, який вчиняють щоденно бджоли, які звикли до злодійства, роблять так: виловивши злодіїв і випустивши їх з вечора у ловець, їх обов’язково видаляють із пасіки, відносять за 3 — 4 версти у заслання. Покійним Прокоповичем винай­дено снаряд (ловець), схожий на циліндр, обтягнутий дро­тяною сіткою. У такий ловець можна зловити усіх бджілок до одної. Злодії випускаються із нього швидко і зручно.

§ 36. Втім, виловивши злодіїв, іноді варто подумати, чи не розладнаються після висилки злодіїв хороші бджолині сімейства, які були втягнені в злодійство ненавмисне. Іноді бувають випадки, коли злодіїв відпускають додому. Напри­клад, при поодинокому злодійстві, коли зловлені злодії із хорошого сімейства, яке добре і рано роїться, збирає багато меду та ін. Таке сімейство напало на погане, і тоді злодіїв краще пустити додому, ніж через погане сімейство зруйну­вати бджолине сімейство відмінної якості.

§ 37. У випадку поодинокого злодійства, якщо буде ви­рішено корисним посилити вулик, який грабується, тоді, виловивши злодіїв у пустий вулик, перенести цей вулик на місце грабованого вулика. При цьому злодіям дозволяєть­ся літати вільно, а у вулик, який грабується, не виймаючи злодійської трубки, дозволити злодіям залітати. Після трьох днів, коли злодії на новому місці уже обліталися, перед вечором трубку із грабованого вулика вийняти.

§ 38. У випадку взаємного злодійства, коли бджоли, яких грабують, є малосильними, корисно відправити їх на заслання разом зі зловленими злодіями і дозволити їм там літати вільно. Цей засіб майже завжди вдалий. Бджоли- злодійки матки не вмертвляють і негайно починають добре працювати.


§ 39. Осінню після закінчення взятку, коли посилення бджіл уже непотрібне, у випадку множинного злодійства застосовують спосіб, який пояснено в § 36.

§ 40. У випадку зловмисного злодійства усіх бджіл без пощади треба виловити ловцями. При цьому слід робити приманки, намазуючи вулики медом і намагаючись прива­бити та зловити усіх злодійських бджіл. У ловцях бджіл перевозять в заслання (в інші далекі пасіки), а там їх пе­реганяють у малосильні вулики. Із бджіл-злодіїв роблять штучні рої: нарізують із своїх бджіл дітки, навощують нею вулика і садять у цей вулик велику кількість бджіл- злодійок.

Із своїх бджіл можна також, якщо потрібно, робити штуч­ні рої — по два із сімейства. При цьому на місце взятих бджіл на заноси з діткою пускають (садять) злодіїв і виво­зять їх далеко в іншу пасіку, за 3 - 4 версти. Можна також примусити бджіл-злодійок залишитися у грабованому ними вулику. Для цього слід протримати їх в ув’язненні не менше 7 днів. За цей час вони забудуть свою попередню сім’ю.

У безвзятковий час усіх бджіл-злодійок і пограбованих, якщо у них немає свого меду, слід щедро годувати.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Про бджолині сімейства, спустошені злодіями.
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:21 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
XI. § 41. Якщо через недогляд пасічника одне або декілька сімейств буде повністю рознесено, то бджоли з цих сімейств найчастіше покидають вулик і розлітаються (розбивають­ся) по різних вуликах або ж вмирають з голоду у своєму вулику.

§ 42. Розкрадені злодіями бджолині сімейства слід, по-перше, оббризкати густо розведеним медом (ситою), обв’язати або устаткувати льоток решіткою; по-друге, вечо­ром перевірити за ознаками, чи не вмертвили злодії матку, що майже завжди трапляється при сильному винесенні (спустошенні вулика. — В. 3.). Якщо розкрадене сімейство має матку і достатню кількість сили, тоді в омшанику варто дати йому зразу 0,4 - 1,2 кг меду, а згодом, після обльоту, щедро годувати, і тоді воно швидко може одужати (попра­витися). Коли ж у такому сімействі матки немає, а сили досить, то слід дати матку. Якщо сили мало і дітки немає, тоді усіх бджіл після підгодовування перегнати в інший вулик для підсилення малосильних.

Сім’ї, які розкрадені злодіями повністю після закінчен­ня взятку, навіть, коли вони мають маток чи без неї, слід вигнати і підпустити у ті вулики, де вони потрібні. Якщо ж розкрадання вчинено неповністю, таким сім’ям можна добавити (підкласти) меду на зиму та ін.

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Пчелиное воровство и методы профилактики и борьбы
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:23 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
XII. § 43. Іноземні письменники про бджільництво і багато хто з наших пасічників знають отруйні рослини і засоби винищення чужих бджіл, не тільки тих, які крадуть, але й усього бджолиного сімейства. Оскільки застосування цих засобів є навмисним злом, навмисним нищенням власності сусіда, який, можливо, і не знає про цю крадіжку, то слід звинувачувати тих, хто дає поради на це злодійство. Пасіч­ники звикли завжди звинувачувати хазяїна бджіл-злодійок, будучи самі винними через недогляд власних бджіл. Іноді ці люди, вважаючи злодіїв чужими, самі знищують своїх бджіл.

§ 44. Тому пасічнику, на бджіл якого напали чужі бджо­ли, можна сказати таке: 1) для чого він допустив посилення злодійства; 2) чи благополучні його бджоли, чи дозволить він у цьому впевнитися і оглянути їх; 3) яким способом бажає він щось зробити зі своїми бджолами для полегкості (полегшення) його незнання чи необачності хазяїна бджіл- злодійок.

§ 45. Щодо бджолиного злодійства приймаються такі правила: хазяїн бджіл, які крадуть, ні за яких обставин не може бути звинуваченим перед тими, у яких його бджоли крадуть, за винятком зловмисного злодійства.

Якщо хазяїн бджіл, яких грабують, винищить злодіїв, не давши попередньо знати про це їх хазяїну, то це є та­ємне злодійство, і за системою істинних понять про бджіл він зобов’язаний за це відповідати відшкодуванням. Тому, наприклад, якщо свійські голуби одного з’їли б у гумні (клуні) хліб іншого, то винуватим визнається той, хто не сховав (не убрав) хліб.

Хазяїн бджіл-злодійок і хазяїн бджіл, яких грабують, обидва зобов’язані негайно повідомити один одного про виникнення крадіжки між їхніми бджолами і спільними зусиллями, де це треба, приборкати бджолину крадіжку.

Якщо хазяїн бджіл-злодійок після повідомлення про крадіжку, яку роблять його бджоли, не приступає до при­пинення її відомими засобами, а у того, на чию пасіку напали, бджоли благополучні, то хазяїн бджіл, яких гра­бують, має право зловити злодіїв і використати їх на свою користь і ні в якому разі не труїти бджіл отрутою. За це злочинця судять.

Якщо злодійство станеться навмисне із застосуванням пошкоджень щільників або підливання сирості та ін., тоді винуватий підпадає під суд, надає відшкодування й несе покарання.

§ 46. Усі пояснені вище 5 пунктів основані на тому, що:

1) ніхто не зобов’язаний турбуватися про збереження власності іншого, крім договору за своєю доброю волею. Смішно б було для неука (невігласа), ледаря робити собі збитки;

2) ніхто не може послати своїх бджіл на крадіжку, крім зловмисного способу;

3) навмисне злочинство є таємним злочином, за який і без людських законів правосудний Бог завжди карає. Прикладів цього у бджільництві було немало.

С. Великдан

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Постанови (відповідальність) за бджолине злодійство.
СообщениеДобавлено: 27 авг 2019, 23:25 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
XII. § 43. Іноземні письменники про бджільництво і багато хто з наших пасічників знають отруйні рослини і засоби винищення чужих бджіл, не тільки тих, які крадуть, але й усього бджолиного сімейства. Оскільки застосування цих засобів є навмисним злом, навмисним нищенням власності сусіда, який, можливо, і не знає про цю крадіжку, то слід звинувачувати тих, хто дає поради на це злодійство. Пасіч­ники звикли завжди звинувачувати хазяїна бджіл-злодійок, будучи самі винними через недогляд власних бджіл. Іноді ці люди, вважаючи злодіїв чужими, самі знищують своїх бджіл.

§ 44. Тому пасічнику, на бджіл якого напали чужі бджо­ли, можна сказати таке: 1) для чого він допустив посилення злодійства; 2) чи благополучні його бджоли, чи дозволить він у цьому впевнитися і оглянути їх; 3) яким способом бажає він щось зробити зі своїми бджолами для полегкості (полегшення) його незнання чи необачності хазяїна бджіл- злодійок.

§ 45. Щодо бджолиного злодійства приймаються такі правила: хазяїн бджіл, які крадуть, ні за яких обставин не може бути звинуваченим перед тими, у яких його бджоли крадуть, за винятком зловмисного злодійства.

Якщо хазяїн бджіл, яких грабують, винищить злодіїв, не давши попередньо знати про це їх хазяїну, то це є та­ємне злодійство, і за системою істинних понять про бджіл він зобов’язаний за це відповідати відшкодуванням. Тому, наприклад, якщо свійські голуби одного з’їли б у гумні (клуні) хліб іншого, то винуватим визнається той, хто не сховав (не убрав) хліб.

Хазяїн бджіл-злодійок і хазяїн бджіл, яких грабують, обидва зобов’язані негайно повідомити один одного про виникнення крадіжки між їхніми бджолами і спільними зусиллями, де це треба, приборкати бджолину крадіжку.

Якщо хазяїн бджіл-злодійок після повідомлення про крадіжку, яку роблять його бджоли, не приступає до при­пинення її відомими засобами, а у того, на чию пасіку напали, бджоли благополучні, то хазяїн бджіл, яких гра­бують, має право зловити злодіїв і використати їх на свою користь і ні в якому разі не труїти бджіл отрутою. За це злочинця судять.

Якщо злодійство станеться навмисне із застосуванням пошкоджень щільників або підливання сирості та ін., тоді винуватий підпадає під суд, надає відшкодування й несе покарання.

§ 46. Усі пояснені вище 5 пунктів основані на тому, що:

1) ніхто не зобов’язаний турбуватися про збереження власності іншого, крім договору за своєю доброю волею. Смішно б було для неука (невігласа), ледаря робити собі збитки;

2) ніхто не може послати своїх бджіл на крадіжку, крім зловмисного способу;

3) навмисне злочинство є таємним злочином, за який і без людських законів правосудний Бог завжди карає. Прикладів цього у бджільництві було немало.

С. Великдан

146. П.І. Прокопович. Вибрані твори у трьох томах. Том 1. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Пчелиное воровство и методы профилактики и борьбы
СообщениеДобавлено: 14 сен 2019, 07:51 
новичок
новичок

Зарегистрирован: 27 янв 2015, 17:41
Сообщения: 5
Откуда: Кагарлик, Київська Обл. м. Київ.
Олександр, вітаю з відновленням сайта!

Цього року в кінці літа від декількох пасічників чув що при загодівлі бджіл пропадали по декілька маток на пасіці,
можливо це результат дії бджіл злодійок


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
 Заголовок сообщения: Re: Пчелиное воровство и методы профилактики и борьбы
СообщениеДобавлено: 14 сен 2019, 21:15 
фанат
фанат
Аватара пользователя

Зарегистрирован: 09 янв 2006, 11:14
Сообщения: 16905
Откуда: Kiev
realto писал(а):
Олександр, вітаю з відновленням сайта!

Цього року в кінці літа від декількох пасічників чув що при загодівлі бджіл пропадали по декілька маток на пасіці,
можливо це результат дії бджіл злодійок

Якщо це була робота бджіл злодійок, то тоді у вулику не залишається меду, а залишається тільки жменька бджіл. Якщо ж мед і бджоли в вулику є, то тоді потрібно шукати іншу причину відсутності матки.

_________________
"Самым практичным в деле является наличность правильной теории" Гете


Вернуться к началу
 Профиль Отправить личное сообщение  
 
Показать сообщения за:  Поле сортировки  
Новая темаОтветить Страница 1 из 1   [ Сообщений: 17 ]


Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 2


Вы не можете начинать темы
Вы не можете отвечать на сообщения
Вы не можете редактировать свои сообщения
Вы не можете удалять свои сообщения
Вы не можете добавлять вложения

Найти:
Перейти:  
 cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
© 2008-2013 airbees.com | Designed by creo.su

Русская поддержка phpBB