Изменить размер шрифта

Новая темаОтветить Страница 1 из 1   [ Сообщений: 11 ]
Автор Сообщение
 Заголовок сообщения: Щоденник майстра штучного осемінення (ИО) маток Ліпатова В
СообщениеДобавлено: 27 окт 2017, 20:49 
мастер
мастер

Привіт відвідувач форуму. В цій темі я буду викладать спостереження, висновки зроблені мною під час ШО бджолиних маток.

Трохи статистики та досягнень 2017:
В 2017 році чере станок по ШО пройшло 800 маток.
Був виготовлений інкубатор в якому відбувається народження маток.
Була вдосконалена технологія виготовлення капілярів.
Виготовлені облітники для трута.
Випробувана система зберігання сперми з позитивним результатом.
Налагоджена система відправки НП бджолиних маток замовникам.
Змінена система забору сперми
Опробувані мікронуклеуси нової конструкції
Також велася статистика відгуків клієнтів з негативними результатами.
Відкрито сайт http://karnika.com.ua/

Последний раз редактировалось Wetal 12 дек 2017, 18:43, всего редактировалось 2 раз(а).

Профиль Отправить личное сообщение  

Заголовок сообщения: Re: Щоденник майстра штучного осемінення ИО маток Ліпатова В
СообщениеДобавлено: 03 ноя 2017, 17:10 
мастер
мастер

Нуклеуси чекають генеральної уборки після сезону. Вимить, обробить, поставить на зберігання на наступний рік.

Вложения:
IMAG1847.jpg
IMAG1847.jpg [ 192.26 КБ | Просмотров: 226 ]

Заголовок сообщения: Re: Щоденник майстра штучного осемінення ИО маток Ліпатова В
СообщениеДобавлено: 03 ноя 2017, 17:13 
мастер
мастер

З неприэмних але поточних моментів які трапилися протягом 2017 року на даний момент:
1. 3 шт. померли при пересиланні - поміняні
2. Незасів неперевірених маток - 8 шт.
3. Загиблі матки при підсадках (важко сказати хто тут винен, але це необмінний варіант) - наразі мені відомо про 8 таких випадків, думаю їх більше і дехто просто не повідомив.
4. Матка сіяла і перестала сіять взагалі (це неперевірені) - 2 випадки, будуть повернуті кошти при отриманні маток.
5. Матка прийшла слабенька і тягнула лапку 1 шт. - обміняв
6. Матка улетіла при підсадці ))) Нажаль і таке трапилось цього року незважаючи на те що крила підрізані.
7. Близько 13 маток неперевірених зникло з вулика - я так розумію що полетіли на дообліт і десь замерзли на землі. Ставте решітки на летки. (Це необмінний варіант)
8. Три випадки відклеювання кліточок з матками в коробці при пересиланні - наразі проблема ніби вирішена
9. Жалоба на заражену аскоферозом матку - знайшов по номеру 93,3 нуклеус звідки вона взята, там сіє матка природнього обльоту, вже є печатаний розплід, все чистенько, попросив подивитись ще Мельника Олександра - підтвердив що все чисто.
Гроші людині повернув, матку попросив вислать. Ситуація незрозуміла.
10. 1 підтверджена трутовка.

Последний раз редактировалось Wetal 04 дек 2017, 15:35, всего редактировалось 2 раз(а).

СообщениеДобавлено: 03 ноя 2017, 17:17 
мастер
мастер

Облітники для трута

Вложения:
23231692_1698996780170614_187648370_n.jpg
23231692_1698996780170614_187648370_n.jpg [ 102.26 КБ | Просмотров: 226 ]

СообщениеДобавлено: 03 ноя 2017, 17:20 
мастер
мастер

Трохи обновили рамки в цьому році.

Вложения:
23226801_1698999366837022_708946137_n.jpg
23226801_1698999366837022_708946137_n.jpg [ 68.24 КБ | Просмотров: 226 ]

СообщениеДобавлено: 03 ноя 2017, 17:32 
мастер
мастер

Про капіляри для ШО (искуственное осеменение)
По виготовленню капілярів дійшов певного висновку: Для мене не суттєвий внутрішній диаметр на кінчику капеляру (з усіх що я робив не було такого, щоб заважало набору сперми, якщо трохи вужче то вірогідність набрати мукусу меньша), але зовнішній диаметр кінчика який вводиться матці не повинен бути завузьким, бо тоді диаметру не достатньо щоб перекрити вихід з влагалища і сперма часто вилазить наружу по краях. Трохи згодом заміряю диаметр у капілярів з якими мені зручно було працювавти. Довжину капіляру вважай чим більшою, тим кращою. Технологія якою я користуюся це - збір на протязі години 100 мкл сперми (це десь 10 см капяляру) і одразу починаю працювать з матками. Мені на день цього обєму достатньо. В наступному році планую зберігання сперми, то можна буде використовувать і меньш довгі капіляри, щоб не викидувать потім залишки сперми якщо кількість маток меньша ніж набрано в капіляр. Після того як капіляр дістали з холодильника повторно його туди класти резону нема - сперма загине через перепади температур.

Последний раз редактировалось Wetal 04 дек 2017, 15:04, всего редактировалось 1 раз.

СообщениеДобавлено: 03 ноя 2017, 20:31 
фанат
фанат

Облетники в работе

Вложения:
obletnik4IMG_0373.jpg
obletnik4IMG_0373.jpg [ 80.72 КБ | Просмотров: 224 ]
obletnik3IMG_0373.jpg
obletnik3IMG_0373.jpg [ 104.61 КБ | Просмотров: 224 ]
obletnik2IMG_0373.jpg
obletnik2IMG_0373.jpg [ 107.57 КБ | Просмотров: 224 ]
obletnikIMG_0373.jpg
obletnikIMG_0373.jpg [ 95.84 КБ | Просмотров: 224 ]

СообщениеДобавлено: 06 ноя 2017, 15:36 
мастер
мастер

Весь сезон 2017 була обкатана технологія наркозу за годину до осемінення. Обходилися нуклеуси, відбиралися матки в кліточки і присиплялися на 6 хвилин. Після чого ще сплячими розносилися по своїх нуклеусах і ставилися туди в кліточках. Якщо відбір маток з нуклеусів затягувався більше ніж на 20-30 хв, то присиплення маток відбувалося в 2 єтапи, щоб зменьшити час відсутності матки в нуклеусі і не призвести до відвикання від неї бджіл. Через годину починалися перші інсемінації. Йшов до нуклеуса, брав 2 матки, час інсемінування і вигулу маток на склі не займає більше 15-20 хв, після чого одразу відносяться дло свого нуклеуса. Я таку підсадку робив через пересилочну кліточку, попередньо заложивши тонким шаром канді прохід. (вихід матки з кліточки відбувався на протязі кількох годин. Матка ставилася в верхню частину мікронуклеуса де щільність бджіл вища і температура теж. Якщо не закривати відділення канді то траплялися випадки травмування ще не відійшовших від наркозу маток бджолами. Обгажування маток після вигулу на склі майже не спостерігалась.
Вигул маток на склі, з гарним освітленням, дозволяє одразу відсіяти більшість травмованих чи дефектних маток.

Заголовок сообщения: Re: Щоденник майстра штучного осемінення (ИО) маток Ліпатова
СообщениеДобавлено: 16 ноя 2017, 17:33 
мастер
мастер

За посиланням що нижче можна глянути як відбувається процес осемінення в моїй лабораторії. На відео зафіксований випадок, коли при неправельній фіксації матки, сперму не вдається ввести. Трошки "магії" з позами і все вдається ))
https://drive.google.com/open?id=1qN3DW ... bgRJEUxvxP

Заголовок сообщения: Re: Щоденник майстра штучного осемінення (ИО) маток Ліпатова
СообщениеДобавлено: 04 дек 2017, 15:02 
мастер
мастер

Вигул маток на склі перед осеміненням
Хочу трохи детальніше зупинитись на цьому наче нескладного але дуже необхідного кроку при роботі з матками ШО (искуственного осеменения)
Скло повинно бути з південної сторони, або в кімнаті треба завішувать інші вікна, бо матка летітиме на світло, а ловить її по всій кімнаті нам не потрібно. Скло повинно бути чистим, я оброблюю його спиртом кожного дня коли проходить інсемінування.
Випишу по пунктах що ж дає цей вигул:
1. Контроль цілісності ніжок та фаланг, пошкодження ніжок.
2. Контроль липучок на ніжках (без них по чистому склу вона не зможе ходить)
3. Випорожнення маток, майже всі матки при польоті очищують кишківник. Якщо це не відбудеться на склі то це може статися на станку для ШО під час присиплення, а це вже нікуди не годиться.
4. Фізична кондиція - якщо матка в"яла і не може піднятися по склу, то скоріш за все в неї є проблеми, я таку матку ліквідую. Витрачати сперму на матку яка має велику вірогідність не пережити наркоз, або померти в післяопераційний період не є доцільним.

Майте на увазі що вигулювать одночасно дві або більше маток небезпечно - часто вони при зустрічі жалять одне-одну і ви втратите маток ще до осемінення.

СообщениеДобавлено: 12 дек 2017, 18:56 
мастер
мастер

Замовлення маток карніки штучного осемінення на 2018 рік почнеться з 9.01.2018

Новая темаОтветить Страница 1 из 1   [ Сообщений: 11 ]