spy phone untuk blackberry iphone samsung galaxy spy software free phone spy mobile mobile spy gadgets
программа для пчеловодства методы пчеловодства медоносные базы

Поиск

Опрос

Новый дизайн сайта

Нравится
Не нравится
Зачем это?

скачать dle

Реклама

КнопкиСтатьи » Начало лета (накопление резерва молодых пчел)Приклад планування нарощування бджіл з метою збільшення пасіки на прикладі Прокоповича

  • Теги:
  • - 0 +

П’ятим предметом обміркування були квіти синяка, який до 15 червня добре розцвів, але це не ближче трьох верст від заводу. Тому з приводу цього міркування такі:

1. Квітів синяка спочатку не було стільки, щоб збір меду з них був достатнім для усього заводу, для сильних і гірших сімей.

2. Якщо наблизити до них усіх бджіл, хороших і слаб­ших, то перші, численніші за кількістю робітниць, випереджатимуть і зніматимуть увесь мед і пилок так, що нечисельним бджолою сім’ям нічого не за­лишиться навіть на корм.

3. Із дослідів мені відомо, що ранній (у червні) сильний взяток меду, яким заливаються усі комірки, запобігає роїнню, а помірний взяток, навпаки, сприяє йому. А мені для потреб школи треба було збільшити кількість пнів, а не кількість меду.

4. Якщо відвезти слабі сімейства до центру кращих угідь, то їх не утруднять сильні і вони зможуть за­пастися так, що ручна годівля стане непотрібною.

Обмірковуючи все з цього предмету, я наказав з 1 по 20 червня поступово вивозити до синяків за три версти від дому лише ті вулики, яким для підсилення була додана муха, і ще ті, які не мали потреби у підсиленні, але були нечисленними мухою і не мали достатньої кількості запасів поживи. До 20 червня було відвезено 200 пнів.

Взяток із синяків та інших трав розпочався з 15 червня і рівномірно тривав увесь наступний час. Відтоді жодному вуликові не потрібна була підгодівля. Отже, моє розпоря­дження закінчилося найкращим успіхом. У сильних вуликах через віддалення квітів бджоли не змогли швидко залити вощини, і тому їхні матки мали досить місця для заведення багатющої дітки для роїв, а нечисленні сім'ї, маючи перед собою багато меду і збираючи його досить малою кількістю робітниць, також змогли тепер швидко збільшити розведення дєтки. Під кінець літа всі колишні слабі сімейства за внесенням меду зрівнялися із сильними і навіть багато з них відпустили значні рої.

146. П.І. Прокопович.  Вибрані твори у трьох томах. Том 2. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

Обсудити на форумі>>

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
  • Опубликовал together, 6-01-2017, 22:55
  • Просмотров: 1511