программа для пчеловодства методы пчеловодства медоносные базы

Поиск

Опрос

Новый дизайн сайта

Нравится
Не нравится
Зачем это?

скачать dle

Реклама

КнопкиСтатьи » Начало лета (накопление резерва молодых пчел)Приклад планування нарощування бджіл з метою збільшення пасіки на прикладі Прокоповича

  • Теги:
  • - 0 +

П’ятим предметом обміркування були квіти синяка, який до 15 червня добре розцвів, але це не ближче трьох верст від заводу. Тому з приводу цього міркування такі:

1. Квітів синяка спочатку не було стільки, щоб збір меду з них був достатнім для усього заводу, для сильних і гірших сімей.

2. Якщо наблизити до них усіх бджіл, хороших і слаб­ших, то перші, численніші за кількістю робітниць, випереджатимуть і зніматимуть увесь мед і пилок так, що нечисельним бджолою сім’ям нічого не за­лишиться навіть на корм.

3. Із дослідів мені відомо, що ранній (у червні) сильний взяток меду, яким заливаються усі комірки, запобігає роїнню, а помірний взяток, навпаки, сприяє йому. А мені для потреб школи треба було збільшити кількість пнів, а не кількість меду.

4. Якщо відвезти слабі сімейства до центру кращих угідь, то їх не утруднять сильні і вони зможуть за­пастися так, що ручна годівля стане непотрібною.

Обмірковуючи все з цього предмету, я наказав з 1 по 20 червня поступово вивозити до синяків за три версти від дому лише ті вулики, яким для підсилення була додана муха, і ще ті, які не мали потреби у підсиленні, але були нечисленними мухою і не мали достатньої кількості запасів поживи. До 20 червня було відвезено 200 пнів.

Взяток із синяків та інших трав розпочався з 15 червня і рівномірно тривав увесь наступний час. Відтоді жодному вуликові не потрібна була підгодівля. Отже, моє розпоря­дження закінчилося найкращим успіхом. У сильних вуликах через віддалення квітів бджоли не змогли швидко залити вощини, і тому їхні матки мали досить місця для заведення багатющої дітки для роїв, а нечисленні сім'ї, маючи перед собою багато меду і збираючи його досить малою кількістю робітниць, також змогли тепер швидко збільшити розведення дєтки. Під кінець літа всі колишні слабі сімейства за внесенням меду зрівнялися із сильними і навіть багато з них відпустили значні рої.

146. П.І. Прокопович.  Вибрані твори у трьох томах. Том 2. Харьків. Видавничий будинок «Фактор». 2010.

Обсудити на форумі>>

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.
  • Опубликовал together, 6-01-2017, 22:55
  • Просмотров: 62